| Registration number | 111AXE |
| Color code | Darkgreen |
| Drivetrain | Front wheel |
| Fuel | Petrol |
| Transmission | Manual |
| Engine power | 96 kW |
| Engine type | B204I |
| Bodytype | Hatchback |
| Seats | 5 |
| Doors | 5 |
| Base curb weight | 1395 kg |
| Gross weight | 1850 kg |
| Payload | 455 kg |
| Registered in | Eesti |