| Registration number | 361BBL |
| Color code | Darkgrey |
| Drivetrain | Four wheel |
| Fuel | Petrol |
| Transmission | Manual |
| Engine power | 110 kW |
| Engine type | EJ20 |
| Bodytype | Touring |
| Seats | 5 |
| Doors | 5 |
| Base curb weight | 1430 kg |
| Gross weight | 1890 kg |
| Payload | 460 kg |
| Registered in | Eesti |