| Registration number | 249BJV |
| Color code | Light beige |
| Drivetrain | Front wheel |
| Fuel | Petrol |
| Transmission | Automatic |
| Engine power | 66 kW |
| Engine type | W10B16A |
| Bodytype | Hatchback |
| Seats | 4 |
| Doors | 3 |
| Base curb weight | 1155 kg |
| Gross weight | 1510 kg |
| Payload | 355 kg |
| Registered in | Eesti |