| Registration number | 635BBR |
| Color code | Darkgrey |
| Drivetrain | Four wheel |
| Fuel | Petrol |
| Transmission | Automatic |
| Engine power | 206 kW |
| Engine type | BFL |
| Bodytype | Sedan |
| Seats | 5 |
| Doors | 4 |
| Base curb weight | 1897 kg |
| Gross weight | 2370 kg |
| Payload | 473 kg |
| Registered in | Eesti |