| Registration number | 648MLL |
| Color code | Grey |
| Drivetrain | Four wheel |
| Fuel | Diesel |
| Transmission | Automatic |
| Engine power | 173 kW |
| Engine type | 306D3 |
| Bodytype | Touring |
| Seats | 7 |
| Doors | 5 |
| Base curb weight | 2180 kg |
| Gross weight | 2955 kg |
| Payload | 775 kg |
| Registered in | Eesti |