| Registration number | 480MEX |
| Color code | Black |
| Drivetrain | Rear wheel |
| Fuel | Diesel |
| Transmission | Automatic |
| Engine power | 150 kW |
| Engine type | 648 961 |
| Bodytype | Sedan |
| Seats | 5 |
| Doors | 4 |
| Base curb weight | 1735 kg |
| Gross weight | 2260 kg |
| Payload | 525 kg |
| Registered in | Eesti |