| Registration number | 238ASU |
| Color code | Darkblue |
| Drivetrain | Front wheel |
| Fuel | Diesel |
| Transmission | Manual |
| Engine power | 72 kW |
| Engine type | F9Q F7 |
| Bodytype | Touring |
| Seats | 5 |
| Doors | 5 |
| Base curb weight | 1440 kg |
| Gross weight | 2080 kg |
| Payload | 640 kg |
| Registered in | Eesti |