| Registration number | 999XAM |
| Color code | White |
| Drivetrain | Four wheel |
| Fuel | Diesel |
| Transmission | Automatic |
| Engine power | 173 kW |
| Engine type | 306D3 |
| Bodytype | Touring |
| Seats | 5 |
| Doors | 5 |
| Base curb weight | 2180 kg |
| Gross weight | 2740 kg |
| Payload | 560 kg |
| Registered in | Eesti |