| Registration number | 874BAI |
| Color code | Blue |
| Drivetrain | Four wheel |
| Fuel | Diesel |
| Transmission | Automatic |
| Engine power | 110 kW |
| Engine type | Z20S |
| Bodytype | Touring |
| Seats | 5 |
| Doors | 5 |
| Base curb weight | 1967 kg |
| Gross weight | 2505 kg |
| Payload | 538 kg |
| Registered in | Eesti |