| Registration number | 653MGI |
| Color code | Brown |
| Drivetrain | Front wheel |
| Fuel | Petrol |
| Transmission | Automatic |
| Engine power | 108 kW |
| Engine type | LF |
| Bodytype | Touring |
| Seats | 5 |
| Doors | 5 |
| Base curb weight | 1480 kg |
| Gross weight | 1975 kg |
| Payload | 495 kg |
| Registered in | Eesti |