| Registration number | 458AZB |
| Color code | Black |
| Drivetrain | Front wheel |
| Fuel | Petrol |
| Transmission | Manual |
| Engine power | 74 kW |
| Engine type | HWDA |
| Bodytype | Hatchback |
| Seats | 5 |
| Doors | 5 |
| Base curb weight | 1249 kg |
| Gross weight | 1730 kg |
| Payload | 481 kg |
| Registered in | Eesti |