| Registration number | 114BAJ |
| Color code | Brown |
| Drivetrain | Four wheel |
| Fuel | Petrol |
| Transmission | Automatic |
| Engine power | 154 kW |
| Engine type | B5254T2 |
| Bodytype | Touring |
| Seats | 5 |
| Doors | 5 |
| Base curb weight | 1742 kg |
| Gross weight | 2220 kg |
| Payload | 478 kg |
| Registered in | Eesti |