| Registration number | 654MDK |
| Color code | Beige |
| Drivetrain | Front wheel |
| Fuel | Petrol |
| Transmission | Automatic |
| Engine power | 104 kW |
| Engine type | LF |
| Bodytype | Hatchback |
| Seats | 5 |
| Doors | 5 |
| Base curb weight | 1400 kg |
| Gross weight | 1880 kg |
| Payload | 480 kg |
| Registered in | Eesti |