| Registration number | 138BVN |
| Color code | Black |
| Drivetrain | Front wheel |
| Fuel | Diesel |
| Transmission | Manual |
| Engine power | 100 kW |
| Engine type | D4204T |
| Bodytype | Touring |
| Seats | 5 |
| Doors | 5 |
| Base curb weight | 1479 kg |
| Gross weight | 1960 kg |
| Payload | 481 kg |
| Registered in | Eesti |