| Registration number | 933BSG |
| Color code | Black |
| Drivetrain | Front wheel |
| Fuel | Petrol |
| Transmission | Automatic |
| Engine power | 110 kW |
| Engine type | CDGA |
| Bodytype | Touring |
| Seats | 5 |
| Doors | 5 |
| Base curb weight | 1652 kg |
| Gross weight | 2200 kg |
| Payload | 548 kg |
| Registered in | Eesti |