| Registration number | 140BLN |
| Color code | Silver |
| Drivetrain | Front wheel |
| Fuel | Diesel |
| Transmission | Manual |
| Engine power | 81 kW |
| Engine type | CBDC |
| Bodytype | Hatchback |
| Seats | 5 |
| Doors | 5 |
| Base curb weight | 1341 kg |
| Gross weight | 1840 kg |
| Payload | 499 kg |
| Registered in | Eesti |