| Registration number | 112TKB |
| Color code | Darkblue |
| Drivetrain | Front wheel |
| Fuel | Petrol |
| Transmission | Automatic |
| Engine power | 125 kW |
| Engine type | VOLVO-B5244S |
| Bodytype | Sedan |
| Seats | 5 |
| Doors | 4 |
| Base curb weight | 1634 kg |
| Gross weight | 2040 kg |
| Payload | 406 kg |
| Registered in | Eesti |