| Registration number | 907BGJ |
| Color code | Darkgrey |
| Drivetrain | Front wheel |
| Fuel | Diesel |
| Transmission | Manual |
| Engine power | 96 kW |
| Engine type | D5244T2 |
| Bodytype | Sedan |
| Seats | 5 |
| Doors | 4 |
| Base curb weight | 1655 kg |
| Gross weight | 2080 kg |
| Payload | 425 kg |
| Registered in | Eesti |