| Registration number | 771TGE |
| Color code | Lightblue |
| Drivetrain | Front wheel |
| Fuel | Diesel |
| Transmission | Automatic |
| Engine power | 96 kW |
| Engine type | AVF |
| Bodytype | Touring |
| Seats | 5 |
| Doors | 5 |
| Base curb weight | 1571 kg |
| Gross weight | 2090 kg |
| Payload | 519 kg |
| Registered in | Eesti |