| Registration number | 512MFY |
| Color code | Lightbrown |
| Drivetrain | Front wheel |
| Fuel | Petrol |
| Transmission | Manual |
| Engine power | 85 kW |
| Engine type | QG18 |
| Bodytype | Sedan |
| Seats | 5 |
| Doors | 4 |
| Base curb weight | 1266 kg |
| Gross weight | 1735 kg |
| Payload | 469 kg |
| Registered in | Eesti |