| Registration number | 452BPF |
| Color code | Grey |
| Drivetrain | Front wheel |
| Fuel | Diesel |
| Transmission | Automatic |
| Engine power | 77 kW |
| Engine type | BLS |
| Bodytype | Hatchback |
| Seats | 5 |
| Doors | 5 |
| Base curb weight | 1489 kg |
| Gross weight | 2020 kg |
| Payload | 531 kg |
| Registered in | Eesti |