| Registration number | 284GWJ |
| Color code | Black |
| Drivetrain | Four wheel |
| Fuel | Diesel |
| Transmission | Automatic |
| Engine power | 160 kW |
| Engine type | N47D20D |
| Bodytype | Sedan |
| Seats | 5 |
| Doors | 4 |
| Base curb weight | 1915 kg |
| Gross weight | 2365 kg |
| Payload | 450 kg |
| Registered in | Eesti |