| Registration number | 527MCZ |
| Color code | Lightgreen |
| Drivetrain | Front wheel |
| Fuel | Petrol |
| Transmission | Manual |
| Engine power | 50 kW |
| Engine type | 1SZ-FE |
| Bodytype | Hatchback |
| Seats | 5 |
| Doors | 3 |
| Base curb weight | 935 kg |
| Gross weight | 1335 kg |
| Payload | 400 kg |
| Registered in | Eesti |