| Registration number | 454BAI |
| Color code | Darkblue |
| Drivetrain | Rear wheel |
| Fuel | Petrol |
| Transmission | Automatic |
| Engine power | 205 kW |
| Engine type | 113.941 |
| Bodytype | Sedan |
| Seats | 5 |
| Doors | 4 |
| Base curb weight | 1855 kg |
| Gross weight | 2380 kg |
| Payload | 525 kg |
| Registered in | Eesti |