| Registration number | 309TJG |
| Color code | Darkgreen |
| Drivetrain | Front wheel |
| Fuel | Diesel |
| Transmission | Manual |
| Engine power | 85 kW |
| Engine type | AJM;ATJ |
| Bodytype | Touring |
| Seats | 5 |
| Doors | 5 |
| Base curb weight | 1456 kg |
| Gross weight | 1980 kg |
| Payload | 524 kg |
| Registered in | Eesti |