| Registration number | 411MGM |
| Color code | Lightbrown |
| Drivetrain | Front wheel |
| Fuel | Petrol |
| Transmission | Manual |
| Engine power | 81 kW |
| Engine type | HR16 |
| Bodytype | Hatchback |
| Seats | 5 |
| Doors | 5 |
| Base curb weight | 1182 kg |
| Gross weight | 1560 kg |
| Payload | 378 kg |
| Registered in | Eesti |