| Registration number | 424THJ |
| Color code | Darkblue |
| Drivetrain | Front wheel |
| Fuel | Petrol |
| Transmission | Manual |
| Engine power | 136 kW |
| Engine type | B235E |
| Bodytype | Sedan |
| Seats | 5 |
| Doors | 4 |
| Base curb weight | 1595 kg |
| Gross weight | 2060 kg |
| Payload | 465 kg |
| Registered in | Eesti |