| Registration number | 238TGZ |
| Color code | White |
| Drivetrain | Front wheel |
| Fuel | Petrol |
| Transmission | Manual |
| Engine power | 92 kW |
| Engine type | ADR;APT;ARG |
| Bodytype | Touring |
| Seats | 5 |
| Doors | 5 |
| Base curb weight | 1395 kg |
| Gross weight | 1870 kg |
| Payload | 475 kg |
| Registered in | Eesti |