| Registration number | 723APP |
| Color code | Red |
| Drivetrain | Front wheel |
| Fuel | Petrol |
| Transmission | Manual |
| Engine power | 55 kW |
| Engine type | ABU/AEA |
| Bodytype | Hatchback |
| Seats | 5 |
| Doors | 5 |
| Base curb weight | 987 kg |
| Gross weight | 1525 kg |
| Payload | 538 kg |
| Registered in | Eesti |