| Registration number | 651VVT |
| Color code | Darkblue |
| Drivetrain | Four wheel |
| Fuel | Hybrid |
| Transmission | Automatic |
| Engine power | 250 kW |
| Engine type | Gasoline / Electricity 250 kW / 60 kW |
| Bodytype | Touring |
| Seats | 5 |
| Doors | 5 |
| Base curb weight | 2531 kg |
| Gross weight | 3030 kg |
| Payload | 499 kg |