| Registration number | 520CCF |
| Color code | Grey |
| Drivetrain | Rear wheel |
| Fuel | Diesel |
| Transmission | Automatic |
| Engine power | 160 kW |
| Engine type | BMW-306D2 |
| Bodytype | Touring |
| Seats | 5 |
| Doors | 5 |
| Base curb weight | 1775 kg |
| Gross weight | 2300 kg |
| Payload | 525 kg |
| Registered in | Eesti |