| Registration number | 160AYE |
| Color code | Darkblue |
| Drivetrain | Front wheel |
| Fuel | Petrol |
| Transmission | Manual |
| Engine power | 119 kW |
| Engine type | G4KC |
| Bodytype | Sedan |
| Seats | 5 |
| Doors | 4 |
| Base curb weight | 1538 kg |
| Gross weight | 2030 kg |
| Payload | 492 kg |
| Registered in | Eesti |