| Registration number | 596MJB |
| Color code | Darkgrey |
| Drivetrain | Four wheel |
| Fuel | Diesel |
| Transmission | Automatic |
| Engine power | 143 kW |
| Engine type | A20DTR |
| Bodytype | Touring |
| Seats | 5 |
| Doors | 5 |
| Base curb weight | 1953 kg |
| Gross weight | 2435 kg |
| Payload | 482 kg |
| Registered in | Eesti |